Posvet turističnih ponudnikov Šentjurja in Dobja

V sredo, 23. februarja, je bila v centru Aspara, posvet turističnih ponudnikov iz območja občin Šentjur in Dobje, ki so se ga udeležili tudi župan Občine Šentjurmag. Marko Diaci, župan Občine Dobje Franc Leskovšek, direktor Slovenske turistične organizacije in župan Podčetrtka Peter Misja ter izvršilni direktor hotelske verige Lifeclass Janez Jager.

V sredo, 23. februarja, je bila v centru Aspara, posvet turističnih ponudnikov iz območja občin Šentjur in Dobje, ki so se ga udeležili tudi župan Občine Šentjur mag. Marko Diaci, župan Občine Dobje Franc Leskovšek, direktor Slovenske turistične organizacije in župan Podčetrtka Peter Misja ter izvršilni direktor hotelske verige Lifeclass Janez Jager.

Na zadnjem srečanju na Rifniku pri vinogradniku Aciju Urbajsu so ponudniki ugotavljali, da turistična ponudba tega območja ni namenjena množičnemu turizmu, ki je sicer bolj skoncentriran v termalnih centrih v naši neposredni okolici.  Ampak si želimo gosta, ki bo znal ceniti našo naravo, specifično usmerjenost naših kmetij, ekološko ponudbo, trenutno imamo v občini registriranih že 53 ekoloških kmetij, kakovost storitev in pristno gostoljubje.

Po pozdravnem nagovoru in predstavitvi welness centra Aspara Mihe Flandra, je župan Občine Šentjur mag. Marko Diaci predstavil šentjurski turizem. Glavne prednosti območja je privlačna pokrajina, bogata naravna in kulturna dediščina, katere vzdrževanje in promocija je naša skupna odgovornost. V preteklem letu je bilo v občini 4.760 nočitev. Župan Občine Dobje Franc Leskovšek je povedal, da v njihovi občini turizem še ni dovolj razvit, vendar se prizadevanja posameznikov, kot je Bojan Guček s svojo Kozjansko domačijo, že kažejo rezultate v povečanem obisku.

Peter Misja je potencial razvoja turizma na našem območju videl prav v neokrnjeni naravi, ki je med turisti vedno bolj iskana. Na primeru Podčetrtka je poudaril nujnost povezovanja lokalne samouprave s turističnimi ponudniki in pripravljenost vseh, da se pri turističnem razvoju doseže soglasje, ki ni odvisno od trenutne politične volje posameznikov. Nova turistična strategija ima napake, saj ne predvideva nižanju pogojev za izgradnjo turistične infrastrukture. Predvsem prostorsko načrtovanje in nov predlog zakona o kmetijstvu zelo omejujeta njeno izgradnjo, pogoji pa so prerigorozni. Eno od priložnosti slovenskega turizma vidi tudi v ladijskih in letalskih gostih.

Janez Jager, Šentjurčan po rodu, je predstavil povezovanje njihove hotelske verige z lokalnimi turističnimi ponudniki. Današnjemu hotelskemu gostu je potrebno ponuditi kaj več kot samo dobro opremljeno sobo, zato je dodatna ponudba izrednega pomena. Šentjur ima po njegovem mnenju veliko potencialov, ki jih lahko izkoristi v turistično trženje. Prav tako je zbrane opozoril, da se je v preteklih letih bistveno spremenilo trženje v turizmu, saj so informacijski kanali preko svetovnega spleta najpomembnejši kanal za pridobivanje gostov. Hkrati pa je poudaril, da je turistični trg muhast in se hitro spreminja, tako da za turistični razvoj ni nikoli prepozno.

Ponudniki so med pogovorom ugotovili, da je nujno povezovanje med njimi samimi, saj se mnogokrat zgodi, da obiskovalcem svojega produkta ne morejo zagotoviti dodatne ponudbe, kar goste sili izven našega območja.

V zadnjih letih se je Turistično informacijski center Občine Šentjur pod okriljem Razvojne agencije Kozjansko usmerjal v večjo promocijo na sejmih. Tako so tudi v letu 2011 načrtovani sejemski nastopi:

  • Turizem in prosti čas v Ljubljani, ki je že izveden
  • GAST, mednarodni turistični sejem v Splitu, Hrvaška
  • Mednarodna turistična borza v Berlinu, Nemčija
  • AGRA –Kmetijsko-živilski sejem v Gornji Radgoni skupaj z občinami območja LAS v okviru programa Leader
  • MOS – v okviru RDO Dežela Celjska

Posebnost na našem območju je tudi 1. regijski avtomat z ekološkimi in biodinamičnimi izdelki ter na Kozjanskem prvo v Savinjski statistični regiji pa drugo ekološko klavnico.


 

SHIFT + A